Aj problematická pleť môže byť krásna. Poradíme, ako na to

Tvrdenie, že vyrážka na tvári sa objaví práve vo chvíli, keď je to najmenej vhodné, je ako vystrihnuté z Murphyho zákonov. Ak ich chcete obísť, pomôže len poctivá starostlivosť o pleť a zopár dobrých spojencov, ktorí prípadné škody zakamuflujú.

Problematická pleť si v prvom rade vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Namiesto  produktov s obsahom alkoholu však voľte také, ktoré obsahujú čajovníkový olej, zinok alebo vitamín A. Tieto zložky regulujú tvorbu kožného mazu, pôsobia protizápalovo a urýchľujú hojenie.  Menej známou, no veľmi účinnou látkou je aj Zincidone®, ktorý ma antiseptické účinky. Pri každodennej rutine dbajte na pravidelné čistenie pleťovou vodou či umývacím gélom. Aspoň raz do týždňa ju „vyčistite“ pomocou peelingu. Odstráni z nej odumreté kožné bunky, ktoré zbytočne upchávajú póry, a tým dochádza k zápalom a vzniku „čiernych bodiek“. Samozrejmosťou je hydratácia. vhodné sú produkty s ľahkou textúrou, ktoré nezaťažia pleť a neupchávajú póry. Lokálne, priamo na vyrážku, tiež môžete použiť špeciálnu starostlivosť. Obsahuje vyššiu koncentráciu účinných látok, takže vyrážku dokáže „vyliečiť“ rýchlejšie. Do svojej pravidelnej starostlivosti zaraďte aj pleťovú masku, aspoň raz týždenne.

Tip: V špeciálnom rade Dermacol AcneClear nájdete aj  odličovací a čistiaci gél, pleťovú vodu, peeling, hydratačný a antibakteriálny gél či špeciálnu intenzívnu starostlivosť na lokálne použitie.

Odporúčame: Letné novinky od Dermacol

Čistiaca zlupovacia maska AcneClear

Zdroj: Dermacol

Ako na to

Ak sa chystáte na dôležitú udalosť, starostlivosť o pleť ešte zintenzívnite. Pred líčením pokožku dôkladne vyčistite a aplikujte zlupovaciu čistiacu masku AcneClear. Tá okamžite zmierňuje prejavy akné a zlepšuje vzhľad pórov. Pleť tak bude po celý deň upokojená, vyčistená a svieža. Následne ju ošetrite upokojujúcim gél-krémom, ktorý zároveň poslúži aj ako podklad pod make-up.

Make-up AcneCover na problematickú pleť

Zdroj: Dermacol

Správny výber make-upu je dôležitý, či už ide o odtieň alebo typ. Keďže lesk ešte viac zvýrazňuje nedokonalosti, voľte zmatňujúci make-up. Make-up AcneCover obsahuje Zincidone®, austrálsky čajovník, vitamín A a mnoho iných pleti prospešných látok. Prejavy akné tak nielen kryje, ale aj zmierňuje. Aplikujte ho na celú tvár, nevynechajte ani krk a dekolt. Do pleti ho jemne vtláčajte pomocou navlhčenej hubky, špeciálnu pozornosť venujte najmä problematickým miestam.

Zaujme ťa: Vizážista radí, ako dosiahnuť tzv. natural look

Korektor AcneCover na problematickú pleť

Zdroj: Dermacol

Napriek dobrej krycej schopnosti make-upu použite aj korektor AcneCover. Má rovnako prospešné zloženie a praktický aplikátor, vďaka čomu ho môžete mať kedykoľvek pri sebe a prípadné nedokonalosti kedykoľvek „doťuknúť“. Voľte rovnaký odtieň, ako má make-up. Príliš veľký farbný rozdiel by mohol  nedokonalosti zvýrazniť. Jeho krémová textúra sa dobre rozpracováva, a tak ho môžete použiť aj pod očné okolie.

Zmatňujúci púder AcneCover na problematickú pleť

Zdroj: Dermacol

Výsledný matný finiš ešte „poistite“ zmatňujúcim púdrom AcneCover. Na nanášanie použite štetec alebo priamo hubku, ktorá je súčasťou balenia. Pleť ňou však nešúchajte, len jemne prikladajte. Aplikácia tak bude intenzívnejšia a máte istotu, že všetko bude „držať na svojom mieste“.

Pozri tiež: Leto podľa Dermacol: Nalíčte sa v rytme Summer Vibes!

Farebné linky na oči Summer Vibes

Zdroj: Dermacol

Špeciálne príležitosti vyžadujú aj extra líčenie. Aby ste čo najviac odpútali pozornosť od pleti, voľte výraznejšie líčenie očí. Vytvoriť môžete klasické dymové líčenie alebo čiernu nahraďte tyrkysovou očnou linkou, ktorá vytvorí farebný akcent a líčenie oživí aj omladí.

Riasenka Volume Miania +200 %

Zdroj: Dermacol

Riasy by mali  byť precízne oddelené a predĺžené. S riasenkou Volume Mania +200 % od Dermacol to nebude žiadny problém. Intenzívne čierne pigmenty dodajú celkovému looku dôraz a dramatickosť.

Zaujme ťa: AcneCover - Dermacol predstavuje novinky v boji proti akné

Lesk na pery F****** high shine

Zdroj: Dermacol

Na záver pery zvýraznite jemným krémovým leskom na pery F****** high shine od Dermacol. Má jemné zloženie, ktoré pôsobí na perách ako balzam a nelepí. Použiť môžete priehľadný lesk s trblietkami alebo staroružový odtieň, ktorý  celému vzhľadu dodá sviežosť a výrazný lesk.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE