Spánok za zatvorenými dverami – zisti, ako môže tvojej rodine zachrániť život!

Aj taká banalita ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život už nejednej rodine.

Asi nájdeme medzi sebou malé množstvo ľudí, ktorí spia radi so zatvorenými dverami. Hlavne v prípade malých detí je to neprípustné. Veď predsa chceme počuť, čo sa v noci deje a či sa niektoré z detí nebudí s plačom. No hasiči varujú! V prípade požiaru v domácnosti sú zatvorené dvere rozhodujúcim kľúčom k záchrane života. Podľa nich by ste z hľadiska bezpečnosti a akéhosi predvídania mali mať počas spánku dvere úplne zatvorené.

Neprehliadni: Braxton Hicksove kontrakcie – čo by o nich mala žena vedieť?

oheň a dvere v domácnosti

Zdroj: facebook.com/Town-Of-New-Fairfields-Fire-Marshals-Office

Zatvorené dvere – kľúč k budúcnosti?

Pootvorené dvere počas spánku nám dávajú akýsi pocit, že sme každému nablízku. A hlavne svojim ratolestiam, ktorých v noci chodia strašiť príšerky a bubáci. Zatvorené dvere sú však rozhodujúcim prvkom v kritických situáciách, akým je predovšetkým požiar.

Americký hasiči na svojej sociálnej sieti (foto vyššie) uverejnili fotografie, ktoré dokazujú, ako aj obyčajné dvere dokážu zachrániť život. Práve tieto fotografie vám majú byť varovným signálom a dôkazom toho, prečo skutočne spať so zatvorenými dverami. Môžeme povedať, že v tomto prípade sú dvere akousi hranicou medzi životom a smrťou.

Keď sa vrátime ku fotografiám, tak na jednej môžete vidieť dvere zničené požiarom a na druhej tie isté dvere, avšak z opačnej strany – z vnútornej strany, kde spali majitelia domu. Hasiči boli počas noci privolaní k požiaru v dome a vďaka tomu, že si majitelia počas spánku zatvorili v spálni dvere, zachránili si život.

Pozri aj: Nepríjemný zápach z úst bábätka – čo všetko môže byť jeho príčinou?

ako sa chrániť pred ohňom

Zdroj: Shutterstock®

Bariéra pred ohňom

V tomto prípade dvere vytvorili akúsi bariéru pred ohňom a dymom, ktorý sa nemohol šíriť ďalej. Majitelia vďaka tejto banalite zachránili život sebe a dokonca aj svojmu psovi. Ak sa teda rozhodnete zatvárať si dvere na izbe počas spánku, tak vedzte, že spravíte len to najlepšie pre ochranu seba a svojej rodiny.  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE