Tieto psy sú najmilšie na svete, správna voľba do rodiny a k deťom

Hravý pes je vhodným členom rodiny z mnohých dôvodov. Po prvé, pes je verný a oddaný spoločník, ktorý dokáže poskytnúť lásku a priateľstvo svojmu majiteľovi. Okrem toho rodinný pes je aj skvelým spoločníkom pre deti, s ktorými sa môžu hrať a tráviť čas vonku.

Pes je tiež veľmi užitočný v ochrane domu a rodiny. Môže upozorniť na prítomnosť cudzích osôb alebo nebezpečenstva a môže poskytnúť pocit bezpečia a istoty. Navyše pes môže byť aj veľkým pomocníkom pri cvičení, behaní alebo jednoducho pri prechádzkach vonku, čo je prospešné pre zdravie celej rodiny.

V neposlednom rade, pes môže pomôcť zmierniť stres a úzkosť u svojho majiteľa a dokáže priniesť veľa radosti a šťastia do života. Preto je pes skvelou voľbou ako člen rodiny, ktorý prinesie množstvo pozitívnych skúseností a potešenia do každodenného života.

Psy vhodné k deťom a najvhodnejšie plemená psov pre rodiny s deťmi

Psy sú skvelí spoločníci pre deti a môžu byť veľkým prínosom pre celú rodinu. Niektoré plemená psov sa však lepšie hodia pre rodiny s deťmi, pretože majú skvelú povahu a sú veľmi trpezlivé. 

 • Medzi najvhodnejšie plemená psov pre rodiny s deťmi patria labrador retríver, zlatý retríver, nemecký ovčiak, beagle, buldog, boxer, pudel, austrálsky ovčiak alebo bernský salašnícky pes.

Tieto plemená psov sú známe svojou priateľskou a láskavou povahou, sú veľmi trpezlivé s deťmi a majú vysokú úroveň energie, čo znamená, že sa radi zapájajú do aktivít s malými deťmi. Okrem toho, tieto plemená psov sú všeobecne veľmi poslušné a ľahko sa učia nové triky a povely.

Pri výbere psa pre rodinu s deťmi je dôležité zvážiť veľkosť plemena, jeho energiu a správanie, aby sa zabezpečilo, že pes bude dobre zapadať do rodinnej dynamiky a bude bezpečný a vhodný pre deti. Bez ohľadu na plemeno psa však vždy platí, že je dôležité vykonávať primeranú starostlivosť a poskytovať psy s dostatkom pozornosti, výcviku a cvičenia pre zabezpečenie šťastného a harmonického života celej rodiny.

Odporúčame: Predĺžený rodičovský príspevok - kto a za akých podmienok má na neho nárok?

rodina so psom Depositphotos

Kľudné psie plemená

Existuje mnoho plemien psov, ktoré sú známe svojím kľudným a láskavým temperamentom. 

Niektoré z týchto plemien sú:

 • Cavalier King Charles španiel

 • Basset 

 • Buldog

 • Bernský salašnícky pes

 • Shih Tzu

 • Newfoundland

 • Mastiff

 • Beagle

 • Golden retriever

Tieto plemená sú často vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre ľudí, ktorí preferujú miernejší a kľudnejší spoločenský život. Je však dôležité mať na pamäti, že správanie psa môže byť ovplyvnené aj jeho výchovou a prostredím, v ktorom žije.

Pred adopciou alebo kúpou psa je preto dôležité konzultovať s chovateľom alebo odborníkom na psie správanie, aby ste si vybrali plemeno, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a životnému štýlu.

Odporúčame aj: Tínedžer a závislosť: Ako mu pomôcť?

ideálny pes do rodiny Depositphotos

Najväčšie plemená psov verzus zoznam najmenších psích plemien

Najväčšie plemená psov sú obvykle považované za majestátne a robustné, ale majú aj svoje nevýhody. Sú obvykle náročnejšie na údržbu a potrebujú viac pohybu a priestoru na pohyb. Na druhej strane najmenšie psy sú často považované za roztomilých a príjemných spoločníkov, ale majú tendenciu byť krehkejšie a náchylnejšie na rôzne zdravotné problémy. 

Preto je dôležité, aby budúci majitelia zvážili tieto rozdiely a zvážili svoje preferencie a životné podmienky, aby si vybrali psa, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám.

Existuje veľa veľkých plemien psov, ale niektoré z najväčších sú napríklad: 

 • Aljašský malamut, Novofundlanďan, Nemecká doga, Nemecký ovčiak, Bernský salašnícky pes, Pyrenejský horský pes, Novofundlandský pes, Svätý Bernhard, Írsky vlkodav, Americký pitbulteriér, Westhighlandský biely teriér, Austrálsky ovčiak a Anglický mastif. Každé z týchto plemien môže mať veľkú fyzickú veľkosť a hmotnosť.

Medzi malé plemená psov patria napríklad:

 1. Chihuahua

 2. Yorkshire teriér

 3. Maltézsky psík

 4. Pudel

 5. Cavalier King Charles španiel

 6. Francúzsky buldoček

 7. Shih Tzu

 8. Mops

 9. Jack Russell teriér

 10. Jazvečík

Toto sú len niektoré z najmenších psov plemien na svete, existuje mnoho ďalších drobných plemien súčasných psích priateľov.

Neprehliadnite: Zavádzame prvé príkrmy pre bábätká: Kedy, ako a s čím začať? Plus recepty

najmilšie plemená psov Depositphotos

Najmilšie psie plemená

Existuje veľa rôznych plemien psov a každé z nich má svoje jedinečné vlastnosti. Niektoré plemená sú známe svojou oddanosťou a priateľskosťou, iné zase svojou hravosťou a energiou.

 • Jedným z najmilších plemien psov je bezpochyby labrador retríver. Tieto psy sú veľmi priateľské, ľahko sa učia a sú veľmi lojálni voči svojim majiteľom. Sú veľmi milí nielen k ľuďom, ale aj k deťom a iným zvieratám. Svojou hravosťou a veselosťou dokážu potešiť každého a ich energiou vás dokážu povzbudiť aj v tých najhorších chvíľach.

 • Ďalším obľúbeným plemenom medzi milovníkmi psov je zlatý retríver. Tieto psy sú tiež veľmi priateľské a milé. Sú veľmi oddané svojim majiteľom a radi spĺňajú ich príkazy. Sú veľmi inteligentné a ľahko sa učia nové veci. Ich hravosť a veselosť ich robia veľmi obľúbenými spoločníkmi pre ľudí všetkých vekových kategórií.

 • Tretím plemenom, ktoré sa radí medzi najmilšie, sú mopsíky. Tieto malé, roztomilé psy sú známe svojou nesmierne priateľskou povahou a oddanosťou voči svojim majiteľom. Sú veľmi milé a zábavné a ich veselosť a hravosť dokáže rozžiariť deň každému.

Všetky tieto plemená psov majú jedno spoločné – svoju neuveriteľnú lásku ku ľuďom a ochotu byť najlepšími priateľmi pre svojich majiteľov. Ak hľadáte verného a milého spoločníka, určite nebudete sklamaní výberom niektorého z týchto najmilších plemien psov.

aký je najlepší pes k deťom Depositphotos

Existuje veľa milých plemien psov, no niektoré z najmilších plemien sú:

 • Zlatý retriever

 • Labradór retríver

 • Border kólia

 • Sibírsky husky

 • Cavalier King Charles španiel

 • Maltézsky pes

 • Beagle

 • Buldog

 • Pudel

 • Čivava

 • Jorkšírsky teriér

 • Americký kokeršpaniel

Tieto plemená sú známe svojou prívetivosťou, oddanosťou a láskavosťou voči svojim majiteľom. Každý pes má svoj vlastný charakter a temperament, preto je dôležité vyberať plemeno, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašej rodine a životnému štýlu.

Najmúdrejšie psie plemená a inteligentné plemená psov

Najmúdrejšie psie plemená a inteligentné plemená psov sú témou, ktorá fascinuje mnohých milovníkov štvornohých spoločníkov. 

Podľa odborníkov na chov psov a psychológiu zvierat existuje niekoľko plemien, ktoré sa vyznačujú vysokou inteligenciou a schopnosťou ľahko sa učiť nové veci.

 • Jedným z najmúdrejších plemien psov je Border Collie. Tieto psy sú známe svojou schopnosťou rýchlo a efektívne sa učiť a sú skvelými pastiermi. Navyše sú veľmi oddaní a lojálni svojmu pánovi.

 • Ďalším inteligentným plemenom je Labrador Retriever. Tieto psy sú veľmi šikovní a ľahko sa učia rôzne triky a povelové cvičenia. Sú veľmi vhodní ako spoločníci pre rodiny s deťmi.

 • Ďalším plemenom, ktoré sa radí medzi najmúdrejšie, sú Pudly. Tieto psy sú veľmi inteligentné a sú skvelí spoločníci pre ľudí trpiacich alergiou na psiu srsť.

Je dôležité mať na pamäti, že aj s najinteligentnejšími plemenami psov je potrebné venovať im dosť času a pozornosti, aby sa mohli byť šťastní. Každý pes je jedinečný a potrebuje individuálny prístup k výchove a trénovaniu.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE